KS Morsy

MORSOWANIE -zanurzenie lub krótkotrwała kąpiel w zimnej wodzie jeziora, morza, rzeki albo innego zbiornika wodnego. Może przyjąć formę kąpieli w przeręblu. Praktykowane jest od jesieni do wiosny i zwykle ma charakter grupowy.

Grupa KS Morsy swoją działalność rozpoczęła wraz z początkiem sezonu 2017/2018. Od samego początku prym grupie wiódł Mikołaj Gajda, który sprawuje funkcję kierownika grupy morsów. W pierwszym roku morsowania grupa liczyła kilka osób i od samego początku ma charakter czysto rekreacyjny. Kolejny sezon przyciągnął kolejnych amatorów zimnych kąpieli co poskutkowało rozrostem grupy do około dwudziestu morsów. Obecnie morsowanie przeżywa wzrost popularności. Grupa liczy około sześćdziesiąt osób i chętnych nadal przybywa. Wraz z wzrostem grupy zwiększyła się częstotliwość wejść do akwenu. Na wspólnym morsowaniu spotykamy się dwa razy w tygodniu, czyli w środę o godzinie 19:00 i niedzielę o godzinie 11:30. Przybranym domem naszych morsów jest plaża w Kopczynie koło Mogilna.

Grupa włącza się w wiele akcji charytatywnych. Brała udział m.in. w „Morsowaniu dla Piotrusia”, oraz wspierała „Wielką Orkiestrę Świątecznej Pomocy” W swojej krótkiej historii mamy również spotkania integracyjny z innymi morsami jak i wizyty w różnych miejscach. Ubrani w czapki i koszulki klubowe odwiedziliśmy już m.in. Gąsawę, Chomiążę Szlachecką.

Jeśli chcesz zostać nowym morsem nie potrzeba Ci nic innego oprócz chęci. Odwiedź nasz klub lub przyjedź na morsowanie a dowiesz się wszystkiego. Serdecznie zapraszamy.